Pytania i odpowiedzi

 1. 1. W jakim stopniu muszę znać język obcy?
 2. 2. Jak długo czekam na ofertę?
 3. 3. Czy mogę wybrać miasto do którego pojadę?
 4. 4. Ile mogę zarobić i od czego to jest zależne?
 5. 5. Na jak długo muszę / mogę wyjechać?
 6. 6. Jestem już za granicą, mam pytania albo problemy, kto się tym zajmie?
 7. 7. Czy muszę mieć wykształcenie lub umiejętności medyczne?
 8. 8. Czy jestem ubezpieczony/-a?
 9. 9. Jak mogę sprawdzić wiarygodność Waszej firmy?
 1. 1. W jakim stopniu muszę znać język obcy?
 2. Nie posiadamy żadnych ofert dla osób nieznających języka. Dysponujemy zleceniami w trzech grupach językowych tzn. dla osób z komunikatywną, dobrą i bardzo dobrą znajomością języka obcego. Stopień znajomości języka oceniają nasi pracownicy podczas rozmowy telefonicznej lub podczas wizyty w biurze.

 3. 2. Jak długo czekam na ofertę?
 4. Okres oczekiwania na zlecenie dla osób podejmujących z nami współpracę, zależy głównie od stopnia znajomości języka obcego i predyspozycji danej osoby. Dane osobowe kandydatów przechowujemy aż do czasu przysłania pisemnego odwołania - prośby o usunięcie. W tym okresie możemy się zwrócić do kandydatów z propozycją miejsca pracy.

 5. 3. Czy mogę wybrać miasto do którego pojadę?
 6. Osoba zainteresowana współpracą może nam określić rejon lub miasto, do którego chciałaby pojechać a my w miarę możliwości będziemy starali się spełnić takie życzenie. W takim przypadku jednak dana osoba musi liczyć się z wydłużonym okresem oczekiwania na ofertę. Otrzymujemy zlecenia z terenu całych Niemiec, najwięcej z rejonów zachodnich i południowych oraz z Belgii, Luksemburga, Francji, Austrii itp.

 7. 4. Ile mogę zarobić i od czego to jest zależne?
 8. Wynagrodzenie zależy zarówno od kwalifikacji i doświadczenia kandydata w opiece nad osobami starszymi oraz jego znajomości języka obcego jak i od zakresu obowiązków oraz stanu zdrowia podopiecznego.

 9. 5. Na jak długo muszę / mogę wyjechać?
 10. Jednorazowo na okres 2-3 miesięcy. Po tym okresie opiekunka wraca do Polski lub jeśli jest gotowa na podjęcie kolejnego zlecenia, otrzymuje je i przemieszcza się do następnej rodziny. Istnieje możliwość powrotu w poprzednie miejsce świadczenia usług.

 11. 6. Jestem już za granicą, mam pytania albo problemy, kto się tym zajmie?
 12. Każda osoba otrzymuje wizytówkę z numerami telefonów do biura. Nasi pracownicy służą radą i pomocą w każdej sytuacji.

 13. 7. Czy muszę mieć wykształcenie lub umiejętności medyczne?
 14. Nie, jednak wiedza teoretyczna na temat różnych schorzeń typowych dla starszego wieku i ich konsekwencji w życiu codziennym ułatwia znacznie zrozumienie potrzeb naszego podopiecznego.

 15. 8. Czy jestem ubezpieczony/-a?
 16. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą muszą ubezpieczyć się we własnym zakresie. Oferujemy pomoc w wyborze korzystnego ubezpieczenia.

 17. 9. Jak mogę sprawdzić wiarygodność Waszej firmy?
 18. Personal-Service-Ost-West Sp. z o.o. posiada wystawiony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Certyfikat poświadczający wpis do Rejestru Podmiotów Prowadzących Agencję Zatrudnienia na działalność w zakresie prowadzenie agencji zatrudnienia Nr 3828 oraz pracy tymczasowej Nr 3828/3

Nasze biuro

 • Personal-Service-Ost-West sp. z o.o.
 • Śniadeckich 2/5a
 • 85-011 Bydgoszcz

Praca Francja, Belgia:

Praca Niemcy, Luksemburg, Austria: